Standart Test Eğitim Hizmetleri Standart Test Eğitim Hizmetleri Standart Test Eğitim Hizmetleri
ETS® Türkiye Temsilcisi Skip Navigation Links
Test
Yabancı Dil
Kitap
Kariyer
Kurumsal
  Skip Navigation LinksSTE > Test > TOEIC
Türkiye'deki TOEIC test merkezleri- mizin iletişim bilgileri
TOEIC/TFI sınav tarihleri
TFI sınavları
TOEIC/TFI sınavlarıyla ilgili önemli hatırlatmalar
TOEIC®, Test Of English for International Communication, TOEFL sınavını da geliştiren Amerikan menşeli ETS'nin (Educational Testing Service) İş İngilizcesine yönelik olarak hazırladığı sınavdır. Türkiye'de de bir çok saygın firmanın kullandığı bu sınava her yıl yaklaşık 6 milyon kişi girmektedir.

TOEIC Dinleme ve Okuma sınavına girmek ve sınav hakkında detaylı bilgi için bizimle (TOEIC Türkiye Temsilcisi, STE - Standart Test Eğitim Hizmetleri) iletişim kurunuz. Sınava girmek için önce sınava girmek istediğiniz test merkezinden sizin tercih ettiğiniz ve uygun olan bir sınav tarihi ve saati için ön rezervasyon yaptırmalısınız. Ödemeyi size STE tarafından mail yoluyla bildirilecek olan bilgiler doğrultusunda yaptıktan sonra sınav tarihiniz kesinleşmektedir. Bu mail size ulaşmadan kendiniz ödeme yapmayınız. TOEIC Dinleme ve Okuma sınavının bireyler için ücreti 89 Avro + KDVdir (KDV dahil 98,79 Avro). Sınav ücretine 1 adet fotoğrafsız skor raporu dahildir. Yurtdışına göçmenlik gibi sebeplerle skora ihtiyacınız varsa fotoğraflı skor raporu gerekebileceğinden kayıt yaptırmadan önce skoru isteyen kurumun şartlarını kontrol ediniz. Sınavın aday tarafından iptali halinde ödenilen ücretin yüzde 25'i iade edilmektedir. Girdiğiniz sınav hakkındaki -varsa- görüşlerinizi sınavdan sonraki 48 saat içinde bize iletmeniz önemlidir.

Sınava girecek adaylar için bazı önemli hatırlatmalar buradadır. Sınav kural ve süreçleriyle ilgili detaylı bilgiler için sınav bilgi kitapçığına bakılmalıdır.

Sınav formatı ve soru tipleri hakkında daha fazla bilgi için örnek sorulara bakınız.

TOEIC Can-Do Seviyeler Tablosu alınan skorla yerine getirilebilecek işleri özetlemektedir. Bu döküman ihtiyaçlarınızı belirlerken yol gösterici olması bakımından yararlıdır.
Neden TOEIC?
ok İngilizce seviyelerinin objektif ve güvenilir olarak ölçülmesini sağlar.
ok Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır.
ok TOEFL, GRE gibi sınavları da hazırlayan Amerikan menşeli ETS’nin (Educational Testing Service) İş İngilizcesi sınavıdır.
ok Skorlar 2 sene uluslararası geçerliliğe sahiptir.
ok Titiz istatistiksel analizlere dayanılarak dev bir kadro tarafından hazırlanmaktadır.
ok Standart sapması çok düşük olduğu için değişik zamanlarda aynı bilgiyle çok benzer sonuçlar verir.
ok Sürekli yenilenir.
ok Sorular gündelik iş hayatından alındıkları için gerçeğe uygundur.
ok Standart bir sınav olduğu için kurumların yabancı dil seviyelerine dayanarak aldığı kararlarda eğitim veren kurumlardan veya bireylerden bağımsız olmasını sağlar.
ok Skorlar kısa sürede teslim edilir.
ok Türkiye’de değişik illerde TOEIC test merkezleri bulunmaktadır.
Standart Test Eğitim Hizmetleri
TOEIC: Ne dediler?
"Uygulanabilirliğini, uluslararası geçerliliğini, sonuçların hızlı bir şekilde alınmasını ve sınava katılanların olumlu geribildirimlerini dikkate alarak TOEIC sınavını İngilizce yeterlik seviyesini ölçmek için kullanılabilecek etkin bir ölçme aracı olarak düşünüyoruz. Bu tür ihtiyaçları olan tüm şirketlere mutlaka denemelerini tavsiye ederiz."

Ferhan Karabacakoğlu
İK Müdürü, Ericsson 

ok Vaka (İngilizce) için tıklayınız.  
Anasayfa | Hakkımızda | Kroki | Ödeme | İletişim | SSS
eposta@standarttest.com 0212 296 27 29 0212 224 57 88
TOEIC, TOEFL ve ETS Educational Testing Service'in tescilli markalarıdır.
Sitemiz en iyi Mozilla Firefox ile görüntülenmektedir.